ALİ ER/RESSAM

1972, tahminen mart ayının sonlarına doğru Andırın’ da doğdum. İlkokulu Kesim İlkokulu, ortaokulu Tokmaklı Ortaokulu’nda okudum, lise eğitimimi Andırın Lisesi’nde tamamladım. 1992-1994 yılları arasında Osmaniye Meslek Yüksekokulunda Seramik okudum. Okul devam ederken Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nü kazandım. 1999 yılında mezun oldum ve aynı yıl atandım. İlk öğretmenlik yıllarım (1999-2004) Sivas’ın Doğanşar ilçesinde geçti. 2001 yılında Edirne Süloğlu’nda askerliğimi tamamladım. 2002 yılında çok sevgili eşimle evlendim. 2004 yılının Mart ayında çok sevgili kızım Ekin doğdu. Aynı yıl Yeşilyurt YİBO’ ya atandım. 3 yıl burada çalıştıktan sonra 2007 yılında Tokat merkez TOBB İlköğretim Okulu’na geçtim. Bir yıl sonra Fatih İlköğretim Okulu’na atandım. 2014 yılında tekrar TOBB Ortaokulu’na geçtim. 2018 yılında şu anki görev yerim olan Gaziosmanpaşa Lisesi’ne atandım. Bulunduğum okulda eskiden kömürlük olarak kullanılmış olan bir alanı atölyeye çevirdik ve kısa sürede okulumuzun en popüler mekânı haline geldi. Yine bu dönem içerisinde tüm GOP camiasını kapsayacak şekilde “goplatolye” adlı sosyal medya hesabımızı oluşturduk.  Ne yazık ki okulumuzun tadilata girmesi sebebiyle güzelim atölyemiz yıkıldı.

Göreve başladığımdan bu yana her çalıştığım okulda atölye kurdum ve ne yazık ki benden sonra atölyeler kapatıldı. Ben de bu duruma son vermek için 2020 yılının Ekim ayında kendi atölyemi kurdum. Çalışmalarıma şu an burada devam etmekteyim.

2 thoughts on “ALİ ER/RESSAM

  1. Ali Er kendisi Gazi Osman Paşa Lisesindeki çoğu öğrenciye resmi sevdirmiştir. Gerek görüşleri gerek resime sanata olan bağlılığı kendisini farklı ve özel bir insan kılmaya yetmiştir. Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. Birlikte daha güzel projeler yapmak dileğiyle… Yeni çalışmalarınızı sonuna kadar destekleyeceğimizi unutmayınız hocam.

  2. Ali Er kendisi Gazi Osman Paşa Lisesindeki çoğu öğrenciye resmi sevdirmiştir. Gerek görüşleri gerek resime sanata olan bağlılığı kendisini farklı ve özel bir insan kılmaya yetmiştir. Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. Birlikte daha güzel projeler yapmak dileğiyle… Yeni çalışmalarınızı sonuna kadar destekleyeceğimizi unutmayınız hocam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir