FADİME ARSLAN/KADIN OLMAK

KADIN OLMAK

Ataerkil bir toplumda büyümüş, bakış açısını genişletmek için çabalamamış, zihin gücüne değil de bilek gücüne bakarak kendini üstün görmüş, hayatı yeme-ime-seks üçlüsünden ibaret sanmış zırcahil kişilere kadının varlığını, değerini anlatmak için sonsuz bir mücadele bizimkisi…

Ömrüm oldukça tüm kadınlara şunları söylemekten asla vazgeçmeyeceğim:

1) Kendi varlığının eşsiz ve çok kıymetli olduğunu unutma! (kesinlikle unutma!)

2) Ağlamak güçsüzlüğün değil, asil bir gücün göstergesidir. Naifliktir, zarafettir… Ağlamaktan utanma ve gözyaşlarından yeniden doğacağına inan tüm kalbinle!

3) Dünyaya bir can getirsin veya getirmesin anaçlık duygusunu yüreğinde hisseden her kadın özeldir ve bu hassasiyet ona öyle bir güç verir ki, en dayanılmaz acılarla baş eder ve kaldığı yerden başı dik şekilde yürür tüm endamıyla!

4) Saygısızlık karşısında susma!

5) Ruhuna, bedenine, kişiliğine laf eden hadsizlerin boyunun ölçüsünü al itinayla!

6) Kendini koşullandırma; gerektiği zaman argo da konuş küfür de et. Bazılarının bildiği tek dil budur çünkü. Sen nazik oldukça kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıverir de kurduğun tüm cümleler havada asılı kalır!

7) Atatürk’ ün kızı Cumhuriyetin kadını olduğunu ve içindeki cesaretin gücünü bu hiç sönmeyecek meşalenin ışığından aldığını daima hatırla! Sen vazgeçmedikçe aşamayacağın engelin var olmadığını kulağına küpe et!                                                    

              ŞEYTAN

Tuhaf bir şekilde çirkinleşti insanlar. Ne kadar iyi niyetle yaklaşılsa o derece kötücül ruhlara denk gelir olduk. Kendi pis zihinlerinde masumları kirletmek adına yarış halindeydi birçoğu.

Ne ara sattılar ahlaklarını, insanlıklarını?

Yoksa hep namussuzdular da biz mi konduramadık? Hep mi nasipsizlik çektiler insanlığın şanından?

Sorsan, tüm suç şeytanın… Adı çıkmış ya bir kere! Hâlbuki şeytan bile utanır bunların yaptıklarından. Sahi şeytanın aklına gelebilir mi bunca kötülük? Hiç mi hiç sanmıyorum. O bile çaylak kalır, bunca kötü ruhun arasında…

Nasıl besliyorlar zihinlerini böyle hep pis düşüncelerle? Oysaki güzel olarak pek çok şey varken yaşamda keşfe hazır duran… Anlamıyorum. Anlamak da istemiyorum insan suretinde gezen varlıkları!

Eğer oy kullan deselerdi bana, hiç kuşkusuz şeytandan yana olurdum.

Bunlar hiç insan olamamışken, şeytanın bir mazisi var meleklikten yana!                                                  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir