NEVİN AKTEKİN GÜLFIRAT/ KÜÇÜK KIZIN TEŞEKKÜRÜ

KÜÇÜK KIZIN CENNETTEN TEŞEKKÜRÜ

Latif Bey mali durumu iyi sayılan  bir adamdı. Her yılda   bir trafik kazasında kaybettiği anne babasının adına  hayır  hasenat yapar sevabını onlara bağışlardı. İzlediği bir televizyon programında bir çocuğun akülü sandalyeye ihtiyacı olduğunu gördü. Çocuğun ailesinin durumu  bir akülü sandalye almaya yetmiyordu. Programa da bu yüzden başvurmuşlardı. İzlediği  bu televizyon programındaki kız çocuğunun hayali ise akülü bir  sandalyesinin olması ve  bu sayede okuluna daha  rahat gitmek ve bazen de  dışarıya  çıkıp arkadaşlarını  sadece  pencereden seyretmekten kurtulup onların yanına gidip onlarla sohbet etmekti. Hem böylelikle de  annesine de yük olmayacaktı.

Latif Bey televizyonda çocuğu izlerken çok duygulandı. Bu seneki sevabını annesine babasına bağışlayacağı hayrı da bulmuştu.Televizyon programını arayarak o çocuğa bir akülü  sandalye sözü verdi.Akülü sandalyenin tutarını yatırmak  için program sonrası sunucuyu  tekrardan aradı.mSunucu  kadın, “Latif bey o çocuğa akülü sandalyeyi kendi ellerinizle verseniz daha iyi olur.” dedi.

Kendince buna hiç gerek yoktu ama sunucunun ısrarına daha fazla dayanamayarak  “peki’ dedi. Televizyon sunucusu kadın ile çocuğun olduğu eve gittiler. Çocuk akülü sandalyeyi görünce sevincinden delirdi ve Latif Bey’e sarıldıktan sonra iki elinin arasında yüzünü tutup sevinçle  ona uzun uzun baktı.Latif Bey  bu çocuğun tavrı karşısında  şaşırmıştı. Çünkü oraya sandalyeyi bırakıp hemen gitmek  ve  anne babasına  evlatlık görevini tamamlamanın derdindeydi. Görevini tamamlamıştı. Ve bu ona birkaç günlük mutluluk ve huzur olarak kalacaktı! Çocuğun onu bırakmayıp uzun uzun bakmasına da  bir anlam veremiyordu. Onu kırmak da istemiyordu. Belki de çocuk böyle sevincini gösteriyordu.Biraz şaşkınlığını atınca  çocuğa sordu:

“Neden bana böyle uzun uzun bakıyorsun küçük kız.” dedi. İşte o çocuğun cevabı ona hayatı boyunca unutamayacağı bir mutluluk yaşattı. “Amca sana ne kadar teşekkür etsem az, cennette karşılaştığımızda senin yüzünü unutmayım yüzünü ezberleyeyim  bir de Rabbimin huzurunda da sana bir  daha teşekkür edeyim diye sana böyle baktım, kusura bakma olur mu?”deyince ister istemez kısa bir süre sessizlik sonrası gözyaşları ile çocuğa uzun süre sarılı kaldı.

One thought on “NEVİN AKTEKİN GÜLFIRAT/ KÜÇÜK KIZIN TEŞEKKÜRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir