SİBEL KURTULAN/ÇİP-KONTER 1

ÇİP-KONTER 1

Ceykunmanya’da yaşam standartlarının bu kadar ağır olacağını bilsem başvuruda bulunmazdım herhalde. Önemli olan çipleşmek değil miydi bu devirde? Çiplerimiz uyduğu sürece her şey olası değil miydi? Alt tarafı yaşamsal enerji akülerimin vaktinden biraz daha önce boşalması sonucu mavi kan hücresi yedeklemek zorunda kalıyor olmam ceycey ajanlarının bu kadar soruşturma içine girmelerine sebep olmamalıydı.

            Sene olmuş 28687 biz hala daha rahatça çipleşemedikten sonra Haytudanya’dan bu ana merkeze ışınlanmak için harcadığım rupteponları başka şekilde değerlendirirdim.  Bir de olacak şey mi yani çipi çipime uygun olsa ne olur olmasa ne olur? Ortak karar ile ortaya çıkacak mikro hücre veri yeni bir yaşam kaynağı olmayacak mı? Yönetim bu işe el atmalı. Nano saniyede bitecek olan işimi uzattı ceyceyler. Tam tamına on beş dakikamı onlar için kaybettim.

            Ceykunmanya karla karışık polen yağmurlarıyla oldukça dikkat çeken bir bölge olduğundan çift korumalı cam fanus hücreli sitekutilerden oluşmakta, en hoşuma giden tarafı da evrencil bitki örtüsü. Mavi kan hücrelerini beslediği duyurulmuştu geçtiğimiz yüzyılda.

            Haytudanya fena bir yaşam alanı sayılmaz aslında, ulaşım kolaylığı ile rahatlıkla gün içindeki bağlantılarımı halledebiliyorum. İletişimsel zorluk faktörleri minimal seviyeyi koruyor, yönetimden bu konuda yardım istediğimiz halde çözüme ulaşmadı. Yer değişikliği yapmak benim de hakkım. Vatandakorlar Yönetimi, global dünya sinyallerini görmezden geldiği sürece Haytudanya nüfus eksilmesini hızla yaşayacak. Çipleşmek için yeni veri versiyonları bulmak da zorlaşacak.  Göç alacak ilk yerleşke de Ceykunmanya.

            Beyin sinir enerji hücrelerim sinyal veriyor, en iyisi mikro çipime görmek ve hissetmek istediğim remlüsidimi yükleyip dinlenme zamanıma geçiş yapayım. O şeyin adı neydi? Şu tabkut üzerine not aldığımı hatırlıyorum. Tamam buldum. Deniz, mehtap ve adına aşk denilen insanoğluna has bir duyusal histerolojiden bir aktarımı seçip on sekiz nano saniyeye ayarlayıp dinlenmeliyim artık.

Geçen zaman diliminde çipime yüklediğim Çipsonkep’de geride bıraktığımız yüz yıl öncesine dayanan veri kaynaklarını inceleme şansım olmuştu. Eskiden sözü edilen insanoğlu denen varlığın anatomik ve fiziksel işlevleri hakkında çok değişik bilgiler yüklenmişti kayıtlarıma. Eğer bir fırsat bulursam ve ceycey ajanları tarafından Ceykunmanya’ya ışınlanırsam ilk önce onları inceleyeceğim. Zaman dilimi bulabilirsem göç sürecimi beklerken de yapabilirim bunu. Bana bir faydası olmayacak belki ama ileride çipleşmemden meydana gelecek mikro hücre veri, bu bilgi kaynakları yüklü bir şekilde oluşacak. Ne kadar çok yükleme yaparsam o kadar donanımlı yeni mikro hücreler ışınlanmış olacak.

28687’nin henüz başlangıç dönemini yaşıyoruz. Cam fanusum çift korumalı değil ve iklimsel değişiklikleri dinlenme zamanımda bile oldukça rahatsız edici şekilde hissediyor olmaktan rahatsızım. Orta dönemde yeni yaşam alanımda olacağımı tahmin ediyorum. Yine hayhay ajanları tarafından güç kaynağıma zorlayıcı sinyaller geliyor, kabul edemiyorlar göç talebimi. Aslında benim hatam biraz daha ruptepon verip alıcı verici seviyemi yükseltmeliydim. Planladığım gibi giderse orta dönemin başlangıcında her şey yoluna girecek. Zaten ceycey ajanları kusurlu veri kaydı bulamadılar. Beni kabul etmekten başka çareleri yok. Onların da nüfus artışı için benim gibi bir çipe ihtiyaçları var.

Geçen gün ışınlanma sırasında sinyallerime karışan sinyal anomalisi bana yeni bilgi yüklemesi yapmam gerektiği mesajını verdi. Duyduğuma göre insanoğlu denen varlık 267 yüzyıl öncesinde mail denen bir iletişim ağı kullanıyormuş. Yeni mikro hücresi veri çipim için bu bilgi kaynağına ulaşmak istiyorum. Çok geniş kapsamlı bir veri araştırması içine girdiğimin farkındayım. Her veri araştırması Vatandakorlar Yönetimi tarafından kontrol ediliyor. Eğer zamana ve çipkon kurallarına aykırı veri araştırmasına girersek uydudan veri zincirleme sistemi ile uyutuluyoruz. Bütün bunları göze almak zorundayım. İşin kötü yanı uyutulmak değil tabi, kötü olan remlüsid yükleme işleminin etkisiz hale getirilmesi. Kim olsa böyle bir cezalandırma sistemini kabul etmek istemez.

Neyse ki ajantorların sinyallerini bir şekilde atlattım. Şimdi, sıra insanoğlu ve bilgilerini tarama çipime aktarma moduna geçip sanki dinlenme saatimdeymişim gibi hareketsiz kalabilirim. Zamanlamayı otuz nano saniye olarak ayarlasam yeterli olur diye düşünüyorum. Hazırım!

Olası şey değil, kabul edilir gibi gelmiyor bana. Soru sinyallerim ajanlar tarafından alınmıyor, o yüzden istediğim kadar soruyu tabkutuma not alabilirim. İnsanoğlu çok karmaşık geldi bana. Çip devrelerimin ısındığını duyumsadım. Gerek duyacak mı acaba yeni mikro hücresi bu bilgilere? Oluşum esnasında temizletme şansımız olduğu için, lüzumsuz olduklarını düşündüklerimizi geri dönüşü olmayan çöp depoya attırırız çipleştiğim çip ile.

Cinsiyet denen bir kavram varmış, kadın ve erkek olarak ikiye ayrılmışlar. Kadın insan canlısında doğurganlık özelliği bulunuyormuş ve ona bu konuda erkek olan insan canlısı destekte bulunuyormuş. Fiziki bir birleşmeden bahsediyordu bilgi aktarımı. O detayı tam olarak çözümleyemedi benim çipim. Çok da gerekli mi bilmiyorum. Gerekirse aldığım notlar üzerine başka veri kaynakları da bulmaya çalışırım. Bir dahaki sefere kaydetme modunu da devreye geçirmem gerekiyor. Kaydetmiş olsaydım, gerçek dinlenme saatimde remlüsidime bunları yüklerdim.

Kadın insan canlısı ya da erkek insan canlısı olmak nasıl bir duygu acaba? Cinsikomlarımız oluşuma başlarken seçtiğimiz deri üstü tabaka rengi ve bakış görüş frekans rengimiz; bize bunların dışında veri aktarımı gerekli değil. Çipleşmek ne kadar kolaymış aslında. Bunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Bu kadar karmaşayı veri tabanımda bir süre tutabilirim, gereksiz enerji kaybı yaşamak istemiyorum. Ceykunmanya’ya kabul edildiğimin sinyali bugünün bir zaman aralığında bana aktarılmış olacak. Bana tanınan süre bir mikro saniye. Ceycey ajanlarından bu bilgiyi edinebilmek için mavi kan hücrelerim biriktikçe onlarla paylaşacağımın sinyalini vermek zorunda kaldım. Beklediğime değecek bundan eminim. Veri kirliliği olmayan yerleşkemde daha huzurlu olacağım. Bakalım beni ne zaman ışınlayacaklar.

Zaman ne kadar hızlı dilimlere ayrılmış burada. Haytudanya ile aramızda üç ışınlanma ay döngüsü var dediklerinde inanmamıştım. Bu yüzden geride bırakmış olduğum Haytudanya için üzülmüyorum. Geçiş sırasında sordukları ilk soru çip oluşum ağınız olan Haytudanya ile bağlantınız kesilsin mi, kesilmesin mi? “Kesin lütfen” cevabını verirken cam fanusumun üzerinde karla karışık polen çisiltileri yağıyordu. Bu görüntüyü hemen kaydettim veri tabanıma. Açıkçası arkamdan bakan ajantorların sert sinyallerini alıcıma almadım bile.

Fanusuma bilgilendirme sinyali geldi, zaten olası her şeyi biliyorum. Çok önemsemeden aktarımı sinyallerim ile eşleştirdim. Çipleşmek için beni çip merkezine ışınlayacakları zaman dilimi, ilerleme döneminin başlarında olacak. Hazırım. Çipime uygun çip ile yaşamsal veri aktarımıyla, veri geri alım sonucundan çıkacak olan yeni mikro hücre veri ile tanışmayı heyecanla bekliyorum.

Bugün oldukça yorucu geçti, remlüsidime insan canlısına ait birtakım görüntüleri yükledim, zamanımı beş mikro nano saniyeye ayarlayarak hareketsiz moduma geçtim. Bu bana iyi gelecekti.

Zaman dilimi ay döngüsündeydi ve bu güzelliklerin ve bereketin sinyallerini iletiyordu alıcılarımıza. Zamanın bir dilimlik kısmında verilerimi ayıklayarak sinyal gücümü artırdım.

Burada enerjim daha uzun sürüyordu, Ceykunmanya’da olmaktan son derece mutluydum. Çift korumalı fanusumdan etrafta olup biten sinyal döngülerini takip ediyor, sinyal gücüm kadar her akımın gücünü alıyordum. Çipleşme zamanıma az kalmıştı. Yönetimde olan Ceykandular Heyeti sinyal gönderdi. Olmamı istedikleri alana hızla ışınlandım.

Çipleşmeyi yapacağım diğer çip ile iletişim sinyallerimiz tam doğru düzleme eşit seviyeye geldiğinde yeni mikro hücre veri oluşmaya başladı. Çipler arasında oluşan olumlu akım gücü bize fiber çip hızında mikro hücre verisini ulaştırdı. Tam donanımlı, gerekli olandan fazla bilgi yüklemelerini tamamlamış şekilde yaşam alanına sevk edildi. Cankunmanya’nın düzlem doğrultusunun yaklaşık dört gündeniz ötesinde bulunan Yassıadikto’ya ışınlandı.

Verimli, donanımlı aynı zamanda ışık hızı işlevsel döngüsüne uygun meydana gelen yeni mikro çipimiz sayesinde ben ve çipleşme çipim ödüle layık görüldük. Cam fanusuma ışık hızıyla ışınlandıktan yirmi nano saniye sonra ceycey ajanları tarafından bilgilendirilme sinyalleri aldım.

Yüksek heyecan vericileri, sinyal devrelerimi harekete geçirdi. Ceykandular Heyeti son zamanlarda arama tarama verilerimde üst seviyede insan canlısı hakkında yüklemelerimi incelemiş, bu doğrultuda beni insan canlısını yakından gözlemleyebilmem, onlara en yakın seviyede temasta bulunabilmem için alıcı verici sinyal üstü bir ışınlanma yörüngesi hazırlamışlar.

Havdem Kurulu tarafından işaretlenmeyi göze aldım. Onların benden isteklerinin ya da benim neleri göze aldığımın bir önemi olup olmadığına aldırış etmedim. Bana sunulan dijital ekrana çipsel numaramı yazarak tüm haklarımdan ödün vermiş olduğumun farkında bile değildim. Çevreme verdiğim sinyal gücüm artık benim artık bir havdem olduğumu belirleyici şekilde sinyalleyecekti. Çipleşme görevimi başarıyla tamamladığım için bu benim için negatif bir enerji akımı sayılmazdı; aksine bundan daha güzel bir ödül olamazdı diye düşündüm. Nereden bilebilirdim ki?

Sindirkomtur aracına ışınlanmadan önce bir sinyal talebimin olup olmadığını sorduklarında bana enerji yüklemesi aktarımı sağladı. Sindirkomtur aracına ışınlandıktan sonra çipsel iletişim duyumsamalarım alıcı sinyallerimden yavaş yavaş çekilmeye başlamıştı ve ben, insan canlısı varlığına yakından sinyalleşecektim.

…..

Ben çip olarak bir insan canlısının içine, adına kırmızı kan dedikleri hücrelerine yine sıvı denilen bir aktarım yoluyla bulunduğum yere enjektelendim. Bulunduğum saydam tabakanın içinde yaklaşık yüz bin kilometre yol gideceğimi, bunun kaç zaman diliminde, kaç tur olacağına evrensel bir gücün hakim olduğunu son aldığım sinyaller ile öğrendim.

Bulunduğum saydam tabaka bir damar yoluydu. Daracık, sıcak ve boğucu ortamında, zaman dilimini tahmin bile edemediğim süre boyunca sinyalsiz bir şekilde aktım, aktım, aktım…

Havdem’in işaretlemesinin altında yatan gerçekler ve benim görmez ve duymaz davrandığım durumlar aslında bir çipin insanlaşma döngüsüne giriş olduğunu, sindirkomtur aracının ise aslında insan canlısına enjekte edildikten sonra imhaya gönderilen şırınga olduğunu, bana aslında ödül verilmediğini, deneysel bir sinyalleşme çalışmasına onay verdiğimi taahhüt eden, sinyallerimi işaretlenme sonucu çevreme aksi sinyal olarak aktarılmasına kadar her şeyi göze almışım.  Verdiğim izinle tüm haklarım Çipsel Toplum Örgütü’ne beyan edilmiş, bana sunulan dijital ekrana yazdığım çipsel numaram ile tüm bunlar bir nano saniye içinde evrensel çip veri tabanına aktarılmış.

Dönüşü olmayan, sonu olan yolculuğumun sıkıştırılmış zaman aralığında çiplikten men edilmiş, yeni hayatımın bilmem kaçıncı zaman dilimindeyim şimdi.  Sonuma nano saniyeler kala…

“ÇİP-KONTER 2 TEMMUZ SAYISINDA”

One thought on “SİBEL KURTULAN/ÇİP-KONTER 1

  1. Sevgili Sibel Kurtulan…
    Yazınızı okurken çok değişken duygular ve iniş çıkışlarla doldum. Hayal gücünüze hayran kaldım. Sonunda insan şekline dönüşmenizden korktum. Hazır sıyırmışken paçayı şu zalım homosapiensten. Çok fazlaca hoşgeldiniz. En komiği de baştan duruma uyanamayıp kullandığınız uydurulmuş sözcükleri gerçek sanıp anlamlarını google da bakmaya çalışmam oldu. 😃

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir