SIDDIK SERT/ TANITIM

“…Gökyüzü sonsuz büyük ve yıldızlar daha parlaktı. Bakkal Musa amcaların eksik olmadığı hatıralarda akşamlar hep erken olurdu. Sınır tanımaz hayallerimiz ve düşüncelerimiz, körpe bedenlerimiz gibi umursamaz ve başıboş. Ayrılık çanları henüz vurmaya başlamadan önce, çocukluğun o engin masumiyetinin keyfini birlikte çıkarırdık.

Şimdi zihnimizde aniden canlanan küçük tatlı anımsamalar, ufkun ötesinde her şeyin mümkün olduğu, arzu ve tutkuyla yüklü o mucizevi yaşantımızın hatırına, bedenimiz henüz büyümeden ve acımasız zaman düşlerimizi çalmadan önceki çocukluğumuzun geçtiği yerlerde şekillenen hatıraların derinliklerine götürüyor…”

1967 Nizip doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Nizip’te tamamlamıştır. Askeri Liseden 1984 yılında mezun olmuştur. 2012 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmuştur.  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. İlk yazma deneyimine askeri lisede kısa öyküler yazarak başlamıştır. Öyküleri çeşitli dergi ve dijital platformlarda yayımlanmıştır. “Karşılaşma” ve “İz” kısa filmlerinin senarist ve yönetmenidir. “Ayın Karanlık Yüzü” romanı 2021, “Kadife Gelinlik” öykü kitabı 2022, “Déjà Vu” romanı 2023 yılında okurlarla buluşan Sıddık Sert’in öykü, roman ve sinema alanında çalışmaları devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir