TUĞBA AKIN/SEVGİNİN GÜCÜ

SEVGİNİN GÜCÜ

Issız bir sahil kenarında, küçük bir evde yaşlı bir adam yaşarmış. Bu adam insanların seslerine tahammül edemezmiş. Zaten buraya yerleşmesindeki tek amaç da insanlardan uzak kalmakmış.

Bir gün bu ıssız sahilde bir sandal görünmüş. Yaşlı adam bu sandalı görünce çok sinirlenmiş. Çünkü bir tane insan dahi görmeye tahammülü yokmuş. Bu sandal yaşlı adamın bulunduğu yere gelmiş. İçerisinden bir baba ve oğul çıkmış. Bu baba ve oğul balık tutmak için sandalla açıldıklarını fakat sandalın da onları buraya kadar sürüklediğini söylemişler ve yaşlı adamdan içerisine su dolan sandalın tamiri için yardım istemişler.  Yaşlı adam hiç oralı olmamış. Baba ve oğulda çaresizce sahilde yaşam mücadelesi vermeye başlamışlar.

Yaşlı adamın kaldığı ıssız sahil bir anda baba ve oğulun neşeli sesleriyle yankılanmaya başlamış. Yaşlı adam bu duruma çok şaşırmış. Yanlarında bir öğün bile yiyecekleri olmayan, yatacak yerleri bulunmayan bu baba ve oğul nasıl olurda bu kadar mutlu olabilirlermiş. Merakına yenik düşerek hemen onlara şu soruyu yöneltmiş:

“  Bu kadar çaresizlik içinde nasıl bu kadar mutlu olabiliyorsunuz?”

Babadan yanıt gecikmemiş;

“ Sevgisizlik bize negatif duyguları aşılar. Nerede ya da kiminle olduğunun bir önemi de olmaz üstelik. Bizi birbirimize bağlayan sevginin gücü.” demiş.

Yaşlı adam insanlara karşı neden bu kadar sinirli olduğunu o an anlamış. Çünkü o sevginin gücünü hiçbir zaman yüreğinde hissetmemiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir